Nowość:

  WIADOMOŚCI  > M Park Bogatynia – kolejny, łącznie 53 park handlowy LCP Properties pod marką M Park.Otwarcie: II kwartał 2025... - WIADOMOŚCI

LCP z pozwoleniem na budowę na EMKA RETAIL PARK.

Ponad 50% powierzchni już wynajęte.

LCP Properties - właściciel koszalińskiej Galerii Emka, uzyskał właśnie prawomocne pozwolenie na rozbudowę Galerii Emka, która będzie rekreacyjno-handlowym uzupełnieniem istniejącej już galerii.

Galeria Emka to pierwsze centrum handlowe w Koszalinie powstałe dokładnie 18 lat temu. W 2017 roku Grupa LCP Properties przebudowała i zmodernizowała 3-kondygnacyjny budynek mając w planach jego dalszą rozbudowę. Galeria Emka świetnie radzi sobie na lokalnym rynku zachowując 97% powierzchni najmu wynajętej i działającej pomimo panującej pandemii.

Właściciel Galerii Emka, grupa LCP we wrześniu tego roku uzyskała prawomocne pozwolenie na budowę, na zaplanowany retail park, a obecnie prowadzony jest przetarg na generalnego wykonawcę.

Plany rozbudowy zakładają budowę 2-kondygnacyjnego budynku parku handlowego, o powierzchni prawie 10.000 m2 przeznaczonego na lokale usługowo-handlowe, z których ponad 2.000 m2 zajmie nowoczesny klub fitness, a kolejne 2.200 m2 kino z kilkoma salami projekcyjnymi, w tym dwoma premium. Komercjalizacją Emki zajmuje się firma Sierra Balmain Asset Management. Wynajęte jest już obecnie 55% powierzchni retail parku, a kolejne 3 umowy są w negocjacjach.

„W obecnych czasach tak duże przedsięwzięcie jest wyzwaniem, ale już dzisiaj możemy pochwalić się podpisaniem kilku umów w tym z kinem Helios, Just Gym czy marką Sinsay, która zajmie powierzchnię ponad 1200 m2 i będzie największym sklepem w regionie” – mówi Agata Stańkowska, Associate Director z firmy Sierra Balmain Asset Management.

Po rozbudowie Galeria Emka wraz Retail Parkiem, będzie dysponować 850 miejscami parkingowymi łącznie

.„Pomimo panującej pandemii covid-19, nie zwalniamy tempa i dalej realizujemy nasze plany inwestycyjne. Liczymy na to, że rozbudowa Emki zacznie się w tym roku. Obecnie nasze działania skupiają się na komercjalizacji Galerii. Dążymy do tego, aby Emka była atrakcyjna w skali regionu - zarówno dla mieszkańców Koszalina, a także dla turystów. LCP planuje dalszą ekspansję: budowę i zakup retail parków oraz małych obiektów handlowych.” - podkreśla Krystian Modrzejewski, Dyrektor Zarządzający LCP Properties na Polskę.

Otwarcie rozbudowy planowane jest na pierwszą połowę 2022 roku.


Aktualności

Zobacz nasze wszystkie projekty

 

Pokaż

Kontakt

 

Sekretariat

+48 22 314 69 07

office@lcp.pl

 

Wynajem powierzchni w parkach handlowych

+48 691 505 506

najem@lcp.pl

 

Wynajem powierzchni magazynowych w Multipark (SBU)

+48 691 499 066

kbiedrzycka@lcp.pl