Nowość:

  WIADOMOŚCI  > M Park Bogatynia – kolejny, łącznie 53 park handlowy LCP Properties pod marką M Park.Otwarcie: II kwartał 2025... - WIADOMOŚCI

LCP włącza „piąty bieg” w obszarze parków handlowych pod marką M Park, ogłaszając projekt w Brzezinach

LCP włącza „piąty bieg” w obszarze parków handlowych pod marką M Park, ogłaszając projekt w Brzezinach

 

Należący do inwestującej w nieruchomości, międzynarodowej grupy M Core – LCP Properties, jeden z czołowych inwestorów i deweloperów na polskim rynku parków handlowych sfinalizował zakup działki od Genesis Property z pozwoleniem na budowę przyszłego M Parku, w zlokalizowanej w województwie łódzkim, miejscowości Brzeziny.

 
M Park Brzeziny to łącznie ponad 6.000 m kw. powierzchni najmu z 16 najemcami. Otwarcie parku handlowego planowane jest na początek 2025 roku.

 

M Park Brzeziny powstaje przy ulicy Okrzei, tuż obok drogi krajowej numer 715, przechodzącej przez centrum miasta w kierunkach Koluszek w stronę południową oraz Strykowa – od strony północnej. Obiekt powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie licznej zabudowy wielorodzinnej oraz kolejnych planowanych inwestycji mieszkaniowych.

 

Bezpośrednio przed M Park Brzeziny dostępny będzie przestronny parking. Na terenie parkingu zostaną zamontowane ładowarki elektryczne. Patrząc na inwestycję z punktu widzenia działań z obszaru ESG, planowane jest także pozyskanie dla tej nieruchomości certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good.

 

Umowa zawarta przez LCP z Genesis Property zakłada, że sprzedający będzie odpowiedzialny zarówno za proces budowy parku handlowego jak i samą komercjalizację. Umowy z najemcami takimi jak m.in. Aldi, Sinsay, Rossmann, Pepco, Media Expert czy Xtreme Fitness zostały już podpisane. Kolejne są na etapie podpisywania czy też zaawansowanych negocjacji.

 

„Z perspektywy niemal połowy roku, mogę śmiało stwierdzić, że 2024 dla LCP to kolejny z tych przełomowych. Włączając przysłowiowy piąty bieg, który obrazują nowe projekty, te, które już otworzyliśmy lub niebawem otworzymy, a także te, których start ogłosimy wkrótce, osiągnęliśmy zamierzone tempo rozwoju, które planujemy utrzymać w perspektywie kolejnych lat”, skomentowała Magdalena Kowalewska Kasperowicz, Chief Operating Officer, LCP Properties. „Model współpracy, jaki obraliśmy z Genesis Property wpisuje się idealnie w nasze strategiczne cele. Dzięki partnerskiemu podejściu sprawnie sfinalizowaliśmy transakcję dotyczącą Brzezin, a tym samym utrzymaliśmy oryginalny harmonogram realizacji projektu, z otwarciem w lutym 2025 roku”, dodała.

„Współpraca z LCP Properties przy projekcie M Park Brzeziny stanowi ważny krok w realizacji naszej strategii tworzenia nowoczesnych i efektywnych parków handlowych. To nasza pierwsza wspólna inwestycja w takim formacie, lecz już widać, że w przyszłości zaowocuje to kolejnymi podobnymi realizacjami. Proces komercjalizacji przebiega sprawnie, a my jesteśmy na dobrej drodze do zrealizowania projektu zgodnie z planem. Nie możemy się doczekać otwarcia obiektu, które z pewnością będzie dużym sukcesem, przede wszystkim dla najemców oraz klientów", powiedział Juliusz Warzywniak, Prezes Zarządu Genesis Property.

 

M Park Brzeziny to kolejny park handlowy, który powstanie pod marką M Park. Aktualnie w portfelu LCP jest 48 nieruchomości pod tym brandem. W ostatnim czasie do tego grona dołączył M Park Iława oraz M Park Reda. Kolejne dwa – M Park Olsztyn i Pionki są na etapie budowy i zostaną otwarte w IV 2024 toku.


Aktualności

Zobacz nasze wszystkie projekty

 

Pokaż

Kontakt

 

Sekretariat

+48 22 314 69 07

office@lcp.pl

 

Wynajem powierzchni w parkach handlowych

+48 691 505 506

najem@lcp.pl

 

Wynajem powierzchni magazynowych w Multipark (SBU)

+48 691 499 066

kbiedrzycka@lcp.pl