Nowość:

  WIADOMOŚCI  > LCP włącza „piąty bieg” w obszarze parków handlowych pod marką M Park, ogłaszając projekt w Brzezinach... - WIADOMOŚCI

Budowa EMKA Retail Park rozpoczęta

Ruszyła rozbudowa Galerii Emka – centrum handlowego o doskonałej lokalizacji w Koszalinie.

Głównym wykonawcą projektu została firma MIRBUD S.A., z którą w miniony czwartek LCP podpisało umowę o generalne wykonawstwo na budowę Retail Parku. Planowy okres rozpoczęcia budowy to już najbliższy tydzień i wtedy to na placu budowy rozpoczęte zostaną pierwsze prace budowlane. Obecnie trwa przygotowywanie placu pod pierwszy etap prac, którym będzie dostosowanie istniejącej infrastruktury, a następnie rozpoczną się prace ziemne, które potrwają przez najbliższe 2 miesiące

„Dziękujemy, że firma LCP dostrzegła nasze doświadczenie w budowie wielkopowierzchniowych obiektów handlowych. Niezwłocznie po podpisaniu umowy przystępujemy do realizacji tego zadania tak, aby mieszkańcy Koszalina mieli do dyspozycji obiekt na czas.”

– mówi Paweł Bruger, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej MIRBUD S.A.

„Okres ostatnich paru tygodni był bardzo intensywny i pozwolił nam na wybranie doświadczonego wykonawcy dla projektu EMKA Retail Park. Pozwoli nam to oddać projekt do użytku na koniec 2022 roku. “

– dodaje Jarosław Kotyna, Development Director z firmy LCP .
 

 

Obecnie wynajęte jest już 70 % powierzchni centrum, a kolejne umowy z wiodącymi na rynku markami są w trakcie negocjacji. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, nowi najemcy Retail Parku uzupełnią ofertę sąsiadującej Galerii EMKA o funkcje rozrywkowo-wypoczynkowe. Ponad 2.000 mkw. zajmie nowoczesny klub fitness Just Gym, a kolejne 2.200 mkw. kino Helios z kilkoma salami projekcyjnymi, w tym dwoma klasy premium. W Retail Parku będzie znajdować się największy sklep w regionie marki Sinsay, który zajmie w nowej fazie powierzchnię ponad 1200 mkw.

„Liczymy, że ten niezwykle nowoczesny projekt, będzie ważnym punktem na mapie miasta, a oferta nowych najemców uzupełni tą dostępną obecnie w Galerii EMKA. Cały kompleks będzie strefą przyjazną dla codziennych i wygodnych zakupów a szeroka propozycja nowych punktów rozrywkowych i usług, pozwoli klientom na spełnienie swoich potrzeb zakupowych i lifestylowych w jednym miejscu.”

– mówi Justyna Małysko, Leasing Manager LCP.

Nowo wybudowany Retail Park, będzie oferował wiele komplementarnych usług, co jednocześnie pozwoli dostarczyć zarówno bogatszą ofertę dla szerszego grona klientów, jak i umożliwi oszczędność czasu wszystkim odwiedzającym. Zwiększy to obecną, mocną bazę istniejących klientów Galerii i pozwoli na różnorodne spędzenie czasu w tym wyjątkowym miejscu.
Grupa LCP oprócz aktywnego inwestowania w działające obiekty planuje rozwijać działalność w segmencie deweloperskim i zachęca do współpracy wszystkich agentów i właścicieli gruntów komercyjnych, którzy mogą zaoferować swoje produkty i usługi przy projektach typu Retail Park oraz Small Business Units.


 


Aktualności

Zobacz nasze wszystkie projekty

 

Pokaż

Kontakt

 

Sekretariat

+48 22 314 69 07

office@lcp.pl

 

Wynajem powierzchni w parkach handlowych

+48 691 505 506

najem@lcp.pl

 

Wynajem powierzchni magazynowych w Multipark (SBU)

+48 691 501 502

kbiedrzycka@lcp.pl